Plan wizytacji Biskupa 18 września br.

Wizytacja ks. Biskupa Andrzeja F. Dziuby w dniu 18 września 2016 r., niedziela

6.50 Powitanie J.E. Księdza Biskupa Ordynariusza przed drzwiami głównymi kościoła przez Księdza Proboszcza

Po wejściu do świątyni udajemy się przed ołtarz główny – chwila modlitwy w ciszy przed Najświętszym Sakramentem oraz modlitwa Ks. Proboszcza za Księdza Biskupa (z agendy). Następnie Ksiądz Biskup podchodzi do ołtarza głównego, całuje go i modli się słowami kolekty (ze Mszy św. o NMP Patronce Parafii).

7.00 Msza Św. rozpoczynająca wizytację (przewodniczy i głosi homilię ks. Witold Panek). Na początku Mszy Św. Ks. Proboszcz ponownie przywita Księdza Biskupa oraz przedstawi krótko sprawozdanie z parafii (dokładne sprawozdanie będzie przekazane na piśmie). Na zakończenie Mszy św. – słowo Księdza Biskupa i błogosławieństwo (słowa rozesłania – celebrans).

08.00 śniadanie na plebanii w gronie miejscowych kapłanów oraz pracowników (kościelnego, organisty, stróża).

09.00 Msza Św. z udziałem chorych (przewodniczy i głosi homilię ks. Robert Sumiński, koncelebra ks. Marian Kasztalski). Sprawozdania grup: KŻR, Harcerze. Na zakończenie Mszy św. – słowo Księdza Biskupa, modlitwa za chorych z agendy i błogosławieństwo (słowa rozesłania – celebrans). Jeśli będą bardzo poważnie chorzy lub niepełnosprawni po Mszy Ks. Biskup może udzielić sakramentu chorych, przed ołtarzem głównym.

10.30  Msza Święta z udziałem dzieci (przewodniczy i głosi homilię ks. Witold Panek, koncelebra ks. Robert Sumiński). Sprawozdania grup: Ministranci/Lektorzy, Schola dziecięca/schola dorosłych. Na zakończenie Mszy św. – słowo Księdza Biskupa i błogosławieństwo (słowa rozesłania – celebrans).

12.00 Msza Św. (przewodniczy i głosi homilię Ksiądz Proboszcz, koncelebra ks. Marian Kasztalski). Sprawozdanie grup Odnowa w Duchu Świętym, Neokatechumenat. Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu wezwania do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z Nowenny i modlitwa Rzymska do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Około. 13.30 obiad na plebanii z miejscowymi księżmi.

Około 15.00 – 16.00 Nawiedzenie cmentarza parafialnego w Kozłowie Biskupim, modlitwa w za zmarłych – koronką do Bożego Miłosierdzia, prowadzi ks. Witold Panek.

18.00 Msza Święta z udzieleniem sakramentu bierzmowania. Przewodniczy i homilię wygłosi ks. Biskup Andrzej F. Dziuba.

Około 19.30 kolacja na plebanii z księżmi z dekanatu.