Kilka zdjęć z Wielkanocy 2017r.

Swiętowanie Wielkanocy rozpoczęliśmy o godz. 20.00. Licznie zgromadzeni lektorzy i ministranci rozpalili ognisko na zewnątrz Kościoła. Po zapaleniu paschału, który niósł nasz praktykant diakon Rafał, weszliśmy do Kościoła, gdzie usłyszeliśmy Exultet – pochawlną Pieśń na cześć Chrystusa Zmartwychwstałego. Po wysłuchaniu czytań i homilii ks. proboszcza, miało miejsce poświęcenie wody, a potem chrzest. Po raz pierwszy od kilkiu lat chrzest przyjęła dwójka dzieci: Jan Kazimierz oraz Helena ( zdjęcia z chrztu zostaną opublikowane w terminie późniejszym). Bardzo dziękuję, za liczne uczestnictwo parafian w Liturgii Paschalnej. Scholi i panu organiście za grę podczas Mszy Świętej.

W Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 6.00 rozpoczęliśmy procesję rezurekcyjną, w której uczestniczyła grupa bielanek z panią katechetką Mariolą. O godz. 12.00 zostało ochrzczonych siedmioro dzieci: sześć dziewczynek i jeden chłopiec.

Poniżej kilka zdjęć z Kościoła oraz parkingu.

Wigilia Paschalna